Perestrojka #100: Charles Goudsmit
Te gast in Perestrojka was deze week Charles Goudsmit. Hij is theatermaker, wereldverbeteraar en dichter.
Hij werd geboren in Indonesië en kwam in 1965 naar Nederland. Hij runde restaurants in Assen en Groningen én onderzocht zijn familiegeschiedenis met Afrikaanse, Joodse en Indonesische roots.
In oktober was hij nog in de stadsschouwburg en werd hij een ‘verbinder pur sang’ genoemd. Een wereldverbeteraar, theatermaker en dichter die ook nog eens kok is. De jury van de Groninger Cultuurprijs prees zijn ‘open en nieuwsgierige houding.’
Vorig jaar debuteerde hij als dichter met de bundel De pijn van de wind. Hij droeg er afgelopen zaterdag uit voor op WinterWelVaart. In Museum aan de A – een plek waar hij vaker te vinden is.
Hij richtte in Groningen Indonesisch restaurant De Omhelzing op, deed de zaak over aan zijn broer en baatte in Assen tien jaar lang restaurant Xapoe uit. Begin 2018 keerde hij terug naar De Omhelzing en in 2022 sloot hij de deuren. Met zijn stichting Pittig gekruid roert hij zich nu in de Groninger culturele scene – daarvoor werd hij genomineerd voor de Groninger Cultuurprijs in de categorie amateurkunst.
Presentator Jelte Posthumus sprak met hem over zijn afkomst, theater, poëzie en Stichting Pittig Gekruid. Daarnaast liet Charles zijn muziekkeuze horen.